Liverpul nadigrao Arsenal u FA kupu i izbacio ga iz najstarijeg takmičenja na svetu 1Foto: EPA-EFE/NEIL HALL

Fudbaleri Liverpula slavili su protiv Arsenala 2:0 u derbi meču 3. runde FA kupa.

Tim Jirgena Klopa je do trijumfa došao u samom finišu meča, prvo je Jakub Kivior postigao autogol u 80. minutu, da bi desetak minuta kasnije Luis Dijaz postavio konačan rezultat na meču.

Imali su domaći više od igre u prvom poluvremenu, kada su propustili izgledne prilike Ris Nelson i Martin Odegard.

Gosti su imali šansu preko beka Trenta Aleksandera-Arnolda koji je pogodio okvir gola baš kao i Odegard, a potom je u sjajnoj prilici našao Bukajo Sako.

Potom je zapretio Diogo Žota, ali golova nije bilo sve do velikog kiksa Kiviora koji je glavom ubacio loptu u sopstvenu mrežu posle slobodnog udarca koji je izveo Trent Aleksander-Arnold, a kada su „tobdžije“ napale kako bi stigli do izjednačenja, Dijaz je rešio utakmicu svojim golom.

Londonska ekipa je tako posle Liga kupa eliminisana i iz FA kupa, a u poslednjih sedam utakmica u svim takmičenjima pobedila je samo jednom.