Liverpul u osmom minutu nadoknade do pobede nad Njukaslom, remi Vest Hema i Totenhema 1Foto: EPA-EFE/PETER POWELL

Fudbaleri Liverpula pobedili su večeras na svom terenu Njukasl sa 2:1, u meču petog kola engleske Premijer lige.

Vođstvo Njukaslu je doneo golom na svom debitantskom nastupu u Premijer ligi Aleksander Isak u 38. minutu, da bi Liverpul izjednačio pogotkom Roberta Firmina u 61. minutu.

Pobedonosni gol za Liverpul postigao je Fabio Karvaljo u osmom minutu sudijske nadoknade vremena.

Liverpul je zabeležio drugu pobedu u prvenstvu i sa osam bodova zauzima peto mesto na tabeli, a Njukasl je na 11. poziciji sa šest poena.

U narednom kolu Liverpul će u gradskom derbiju gostovati Evertonu, dok će Njukasl dočekati Kristal Palas.

Vest Hem i Totenhem su u Londonu odigrali nerešeno 1:1.

Poveo je Totenhem autogolom Tila Kerera u 34. minutu, da bi domaćin do izjednačenja stigao u 55. minutu pogotkom Tomaša Součeka.

Vets Hem je na 14. poziciji na tabeli sa četiri boda, a Totenhem je na trećem mestu sa 11 bodova.

U sledećem kolu Vest Hem će gostovati Čelsiju, dok će Totenhem dočekati Fulam.