Luka Jović izašao iz igre zbog povrede, Fiorentina bez pobede na jugu Italije 1Foto: EPA-EFE/CLAUDIO GIOVANNINI

Fudbaleri Lećea i Fiorentine odigrali su 1:1 u poslednjem meču desetog kola Serije A.

Večerašnji duel na jugu Italije obeležila je povreda srpskog reprezentativca Luke Jovića.

Srpski fudbaler je u sedmom minutu meča napustio teren nakon što se požalio na bolove.

On je dva minuta raniej pokušao da odigra presing na poslednju liniju protivnika, a onda je naglo skrenuo u jednom trenutku promenivši kretnju i odmah se uhvatio za nogu.

Trener gostiju Vićenco Italijano nije želeo ništa da rizikuje i izveo ga je iz igre, a umesto njega je ušao Artur Kabral.

Ipak, bivši napadač Bazela nije značajno doprineo igri „ljubičastih“, pa je domaći tim poveo u smiraj prvog poluvremena preko Asana Sesaja, da bi odmah na početku drugog poluvremenu popularna „Viola“ izjednačila zahvaljujući Kristijanu Kuameu.

Tim iz Toskane je želeo da dođe do pobede uprkos tome što je bio lišen pomoći svog najboljeg napadača u većem delu utakmice, ali su izabranici Marka Baronija odoleli pritiscima favorita uoči meča.

Još uvek nije poznat stepen povrede Luke Jovića, a sve vesti na ovu temu će sa zebnjom iščekivati selektor Srbije Dragan Stojković budući da Mundijal u Kataru počinje za mesec dana.