Mađarska izborila bod protiv Francuske 1Foto: Beta/ AP/Laszlo Balogh

Fudbaleri Mađarske i Francuske odigrali su danas u Budimpešti nerešeno 1:1, u drugom kolu Grupe f Evropskog prvenstva.

U prvom poluvremenu Francuska je bila bolji rival ali nije uspela da iskoristi svoje šanse. Najbolju je propustio Karim Benzema koji je posle asistencije Kilijana Mbapea bio neprecizan iz izgledne pozicije.

Promašaje Francuza, Mađari su kaznili u drugom minutu nadoknade poluvremena. Atila Fiola je umakao ispred Favara i Varana, i rutinski plasirao loptu pored nemoćnog Lorisa.

Francuska je do izjednačenja stigla u 66. minutu golom Antoana Grizmana. Mbape je poslao oštru loptu pred gol Madjarske, koja je stigla do Grizmana kome nije bilo teško da zatrese mrežu.

Francuska je posle dva kola osvojila četiri boda, dok je Mađarska upisala prvi poen.

U narednom kolu, Mađarska će igrati protiv Nemačke, dok će se Francuska sastati sa Portugalom.

Do kraja meča Francuska je nastavila sa napadima, ali se Mađarska odlično branila. Pobedu Francuskoj mogao je da donese Mbape u 82. minutu imao šansu ali je njegov šut odbranio golman Mađarske Gulači.