Makabi već obezbedio duel sa Crvenom zvezdom 1Francdi Pjero (Makabi Haifa). Foto: EPA-EFE

Fudbaleri Makabi Haife pobedili su Apolon iz Limasola rezultatom 4:0 (1:0) u prvoj utakmici timova koji su potencijalni protivnici Crvene zvezde u plej-ofu za Ligu šampiona.

Makabi je pred prepunim tribinama stadiona „Sami Ofer“ poveo autogolom Pejbernesa u 38. minutu.

Domaći su obezbedili trijumf početkom drugog poluvremena kada su sa dva gola Mohameda, u 54. i 62. minutu stigli do vođstva od 3:0.

Ubedljivu pobedu Makabija, a vrlo verovatno i plasman u plej-of izraelskog tima, potvrdio je igrač sa Haitija Pijero, pogotkom u 79. minutu za konačnih 4:0.

U 60. minutu, bivši srpski reprezentativac Vukašin Jovanović zaradio je dva žuta kartona i gosti sa deset igrača nisu imali snage da makar ublaže poraz..