Mančester junajted prvi, konačan rasplet u Grupi F odložen za sutra 1Foto. EPA-EFE/Tim Keeton

Fudbaleri Mančester junajteda i Jang Bojsa odigrali su večeras nerešeno 1:1, u poslednjem, šestom kolu Grupe F Lige šampiona.

Mančester je pre poslednjeg kola obezbedio prvo mesto, a grupnu fazu takmičenja je završio sa 11 bodova.

Poveo je Junajted golom Mejsona Grinvuda u devetom minutu. Luk Šo je centrirao sa leve strane, a Grinvud je u padu uspeo da zahvati loptu i sa šest metara postigne gol. Izjednačenje Jang Bojsu je doneo Fabijan Rajder u 42. minutu. On je preciznim udarcem pogodio mrežu, nakon greške odbrane Junajteda.

Konačan rasplet u Grupi F znaće se nakon meča Atalante i Viljareala, koji je odložen za sutra veče, zbog snažne mećave koja je zahvatila Bergamo.

Kolo pre kraja, Viljareal je drugi sa sedam bodova, a Atalanta treća sa bodom manje, pa će tako ova dva tima u direktnom duelu odlučiti ko će nastaviti takmičenje u Ligi šampiona, a ko će kao treći u Ligu Evropa.

Četvrto mesto u grupi zauzeo je Jang Bojs sa pet osvojenih bodova.

Žreb parova nokaut faze Lige šampiona i Lige Evropa biće održan u ponedeljak, 13. decembra.