Medvedev posle preokreta bolji od Hurkača na startu završnog turnira 1Foto: EPA-EFE/ DEAN LEWINS

Drugi teniser sveta Danil Medvedev pobedio je danas poljskog igrača Huberta Hurkača sa 6:7, 6:3, 6:4, u meču prvog kola Crvene grupe na završnom turniru u Torinu.

Ruski igrač je do pobede nad devetim teniserom sveta došao za dva sata i tri minuta.

Oba tenisera čuvala su svoje servise u prvom setu, a poljski igrač je u taj-brejku uspeo da iskoristi četvrtu set loptu (7:5), i da povede sa 1:0.

U naredna dva seta Medvedev je napravio po jedan brejk. Večeras se u drugom meču ove grupe sastaju treći teniser sveta Nemac Aleksandar Zverev i domaći teniser Mateo Beretini (sedmi na svetu).