Minimalac Zvezde u Kruševcu 1Foto: STARSPORT

Fudbaleri Crvene zveze pobedili su Napredak u Kruševcu rezultatom 1:0, u okviru 17. kola Superlige Srbije.

Jedini gol na utakmici postigao je Piter Olajinka u sedmom minutu, a to je bilo dovoljno da aktuelni šampion zabeleži novi trijumf u domaćem šampionatu.

Trener beograskog tima Barak Bahar nije na ovoj utakmici mogao da računa na Aleksandra Dragovića, Aleksandra Kataija i Milana Rodića, ali je i pored toga došao do važnog trijumfa nakon kog se najvećem rivalu, Partizanu, približio na samo tri boda zaostatka.

Napredak je imao nekoliko dobrih pokušaja u prvom poluvremenu, ali nije mogao da dođe do izjednjačenja.

Zvezda je kontrolisala ritam utakmice, ali nikako nije uspevala da duplira prednost.

Zvezda je silovita krenula u drugom poluvremenu, a Osman Bukari je u 72. minutu promašio najbolju priliku za gostujuću ekipu.

Najbolju šanšu za gol domaći su imali preko Zličića u nadoknadi vremena, ali je njegov udarac bio neprecizan.