Minimalna pobeda Barselone protiv Sevilje 1Foto: EPA-EFE/Enric Fontcuberta

Fudbaleri Barselone savladali su Sevilju sa 1:0 na otvaranju 8. kola Primere.

Jedini gol na meču pao je u drugom poluvremenu, a reč je zapravo o auto-golu štopera gostijuće ekipe Serhija Ramosa u 76. minutu.

Barselona je imala veći posed lopte i napadala je tokom utakmice, ali ti napadi su često bili jalovi.

U prvom poluvremenu najbolju priliku je propustio Žoao Feliks kada je iz izgledne pozicije pogodio prečku, da bi u drugom delu meča nakon udarca glavom Lamine Jamala iskosa lopta pogodila u nogu Ramosa i završila iza leđa Orjana Nilanda.

Barselona se nakon ovog meča vratila na prvo mesto na tabeli Primere, mada ima meč više od prvih pratioca, Đirone i Real Madrida koji međusobno igraju u derbiju kola u subotu od 18:30 časova na stadionu „Montilivi“ u Kataloniji.