Nadal pobedio Sinera i prošao u osminu finala mastersa u Rimu 1Foto: EPA-EFE/ ANDY RAIN

Treći teniser sveta Španac Rafael Nadal plasirao se u osminu finala mastersa u Rimu pošto je večeras pobedio Italijana Janika Sinera sa 7:5, 6:4.

Nadal je do pobede nad 18. teniserom sveta došao za dva sata i 12 minuta igre.

Siner je odmah na početku prvog seta napravio brejk, da bi Nadal u sledećem gemu izjednačio rezultat.

Italijan je do novog brejka došao u petom gemu, ali je španski teniser opet uspeo da već u narednom gemu vrati brejk.

Pri rezultatu 5:4, Nadal je imao tri vezane set lopte koje nije realizovao, da bi zatim u 12. gemu uspeo da iskoristi sedmu set loptu.

Siner je u drugom setu vodio rezultatom 4:2, ali je Španac sa četiri uzastopno osvojena gema došao do pobede.

U narednoj fazi turnira Nadal će igrati protiv Kanađanina Denisa Šapovalova, koji je danas u dva seta bio bolji od Italijana Stefano Travalje (7:6, 6:3).

Peti teniser sveta Grk Stefanos Cicipas ranije danas plasirao se u osminu finala turnira u Rimu pošto je pobedio hrvatskog igrača Marina Čilića sa 7:5, 6:2.

U osmini finala protivnik Cicipasu biće deveti igrač sveta Italijan Mateo Beretini, koji je savladao Australijanca Džona Milmana sa 6:4, 6:2.