Novi Pazar poražen od Radnika, kroz baraž do opstanka 1Foto: N. Kočović

Fudbaleri Novog Pazara izgubili su od Radnika na domaćem terenu sa 1:0, zbog čega će za opstanak u Super ligi Srbije morati da igraju u baražu sa nekom od ekipa iz Prve lige Srbije.

Strelac jedinog gola na meču bio je Uroš Milovanović u 15. minutu, nakon asistencije Dušana Hodžića.

Domaćin je mogao do izjednačenja šest minuta kasnije, ali je udarac Bojana Čečarića sa penala odbranio golman gostiju Miloš Ostojić.

U 64. minutu, nakon konsultacije VAR sistema, sudija je poništio gol Milana Jokića zbog ofsajda Čečarića.

Utakmicu na Džaizkoin areni pratilo je oko 3.500 gledalaca, a ulaz je bio besplatan.

Radnik ima 48 bodova i ostao je prvi u plej-aut grupi, deveti ukupno, dok je Novi Pazar na 13. mestu i igraće u baražu za opstanak u Super ligi Srbije.

Novi Pazara će u poslednjem kolu gostovati Proleteru, koji je ispao u Prvu ligu.