Novi poraz rukometašica Srbije na Svetskom prvenstvu 1Foto: EPA-EFE/Henning Bagger DENMARK OUT

Rukometašice Nemačke savladale su selekciju Srbije rezultatom 31:21 (14:13) na Svetskom prvenstvu koje se igra u Danskoj, Đvedskoj i Norveđkoj i na taj način su izborile su plasman u četvrtfinale.

Srbija se posle meča sa Japanom u okviru gruge faze takmičenja vraća kući, a do sada su na planetarnom šampionatu izabranice Uroša Bregara savladale samo Čile, što je zaista loš rezultat.

„Orlice“ su parirale Nemicama samo tokom prvih 30 minuta igre, a na poluvremenu su imale minus od jednog gola.

Međutim, u nastavku meča, kao da im je ponestalno snage i Nemice su se veoma brzo odlepile i na kraju rutinski privele meč kraju.

Poslednji trenuci kada su „orlice“ bile u egalu su oni pri rezultatu 16:16 u 40. minutu, a onda su Nemice lagano „ubacile u višu brzinu“ i za igračice Uroša Bregara više nije bilo nade da mogu da dođu do povoljnog rezultada.

Protiv Japana naše rukometašice igraju u ponedeljak u 15:30 časova.