Vaterpolo reprezentacija Srbije pobedom je započela nastup na Evropskom prvenstvu u Ajndhovenu pošto je u meču prvog kola B grupe slavila protiv Španije sa 8:5 (1:0, 2:3, 3:1, 2:1).

Srbija – Španija 8:5 (1:0, 2:3, 3:1, 2:1)

Bazen: Peter van de Hugenband. Gledalaca: 400. Sudije: Korizna, Vasileu. Igrač više: Srbija 11 (3), Španija 8 (3). Peterci: Španija 2 (0).

Srbija: Soro, Šaponjić, Gocić, Udovičić 3, Ćuk, D. Pijetlović 2, Nikić, Aleksić, Rađen 2, Filipović, Prlainović, S. Mitrović 1, B. Mitrović.

Španija: Agilar, M. Garsija, Malarah, Širanji, Molina 1, Mingel 1, Galjego, Espanjol, Vales, Perone 2, Perez 1, Ć. Garsija, Lopez.

Izabranici Dejana Udovičića nisu briljirali u napadu, ali su uspeli da ostvare siguran trijumf zahvaljujući odličnim odbranama Slobodana Sora i nešto boljem izdanju u napadu u poslednjoj četvrtini. Soro je upisao 14 odbrana, a uz to je odbranio i dva peterca, na početku meča i krajem treće četvrtine.

Srbija je tek iz šestog pokušaja, sredinom drugog dela, postigla pogodak sa igračem više u bazenu, a u tom segmentu nije briljirala ni do kraja susreta. Uglavnom su se akcije završavale šutevima sa spoljnih pozicija, bez prave ideje u završnici. Ipak, važno je da je na premijeri ostvarena pobeda jer „delfine“, posle današnjeg (u najavi) nešto lakšeg meča protiv Nemačke, u trećem kolu očekuje neugodna selekcija Hrvatske.