Odlični rezultati karatista iz Zaječara na turniru u Medveđi i Pukovcu 1Foto: Glassporta.rs

Članova Gradskog karate kluba „Zaječar“ učestvovali su minulog vikenda na dva turnira – u Medveđi na karate turniru „Jablanica open“ i “Katana kupu” u Pukovcu.

Takmičenje u Medveđi je okupilo 150 klubova iz Srbije i Bugarske, a takmičari iz Zaječara osvojili su ukupno 17 medalja na dva turnira.

Marko Mutavdžić u katama je osvojio treće mesto, a u borbama je osvojio zlato. Sara Krstić je u katama i borbama takođe osvojila zlatnu medalju, dok je Sofija Mihajlović u katama osvojila srebro.

Gradski karate klub „Zaječar“ biće organizator i domaćin tradicionalnog „Vidovdanskog karate Kupa Zaječar“, koji će biti održan 26. jun, u hali sportova na Kraljevici.

Više vesti iz ovog grada čitajte na posebnom linku.