Džudista Kukolj bez plasmana u četvrtfinale na OI 1Foto: Peđa Milosavljević/STARSPORT

Srpski džudista Aleksandar Kukolj nije izborio plasman u četvrtfinale u kategoriji do 100 kilograma takmičenja na Olimpijskim igrama u Tokiju.

U osimini finala sastao se sa predstavnikom Južne Koreje Guham Čo, koji ga je savladao iponom.

Ovim mečom, poslednji predstavnik Srbije u džudou je ispao iz takmičenja.

Prvi protivnik bivšeg evropskog šampiona Kukolja danas bio je dvadesetpetogodišnji Tevita Takajava sa Fidžija, kojem je najveći uspeh u dosadašnjoj karijeri bio trijumf na šampionatu Okeanije 2018. godine.

Poslednji srpski predstavnik u džudou posle samo 40 sekundi, iponom, savladao je Tevita Takajava i obezbedio mesto među 16 najboljih, u osminu finala.

Opširnije pročitajte na sajtu Sport kluba.

Nikola Majdov juče je poražen već u prvoj rundi kvalifikacija u kategoriji do 90 kilograma, a poslednja nada da će džudisti doneti medalju sa ovih igara je upravo Aleksandar Kukolj.