Partizan izgubio u Milanu, crno-beli ponovo poraženi u neizvesnoj završnici 1Foto: EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Košarkaši Partizana izgubili su u Milanu od Armanija rezultatom 85:83 (22:21, 19:19, 23:27, 21:16) u utakmici 28. kola Evrolige.

Meč je odlučen u neizvesnoj završnici, poenima Nejpira pet sekundi pre kraja.

Ekipa iz Beograda vodila je sa 78:76 polovinom poslednjeg perioda, ali nije uspela da u naredna tri napada poveća vođstvo.

U poslednjih 90 sekundi Nejpir je najpre ubacio svoju treću trojku u poslednjoj četvrtini (81:80), da bi plejmejker koji je sezonu počeo u dresu Crvene zvezde potom pogodio i dva slobodna bacanja.

Crno-beli su izjednačili poenima Ledeja (83:83), ali je Nejpir 5,9 sekundi pre kraja ubacio dva poena i doneo trijumf domaćima.

U duelu koji je bio izjednačen gotovo svih 40 minuta, Partizan je najveću prednost, od sedam poena, imao u drugoj četvrtini, kada je poenima Avramovića poveo sa 31:24.

S druge strane Armani je sredinom trećeg perioda, u dva navrata uspeo da stekne šest poena prednosti.

U poslednjoj četvrtini igralo se „koš za koš“, da bi na kraju presudila duža klupa tima iz Milana i činjenica da je Nejpir saćuvao svežinu za odlučujuće trenutke utakmice.

Uprkos tome što je ekipa Željka Obradovića igrala dobro u odbrani, domaći su imali neverovatan šut od 12/15 za dva (80 odsto) i pogodili čak 16 trojki iz 31 pokušaja (51,6 odsto).

U domaćem timu najefikasniji su bili Mirotić i Šilds sa po 19 poena, Hol je dodao 18, a Nejpir 15 poena.

Kod crno-belih Avramović je postigao 19 poena za skoro 33 minuta na parketu (6/7 za dva), Kaboklo je dodao 13 poena, Ledej 12, a Anđušić 11 poena.

Posle ove utakmice crno-beli se nalaze na 11. mestu na tabeli, sa učinkom od 13 pobeda i 15 poraza, koliko ima i desetoplasirana Valensija, dok Armani i Efes sada imaju samo jednu pobedu manje.

U narednom, 29. kolu Evrolige Partizan gostuje u Barseloni, a ovaj meč je na programu 14. marta (20.30).