Pobeda Efesa „na mišiće“ 1Foto: EPA/ SEDAT SUNA

Košarkaši Efesa pobedili su Olimpijakos sa 64:60 i tako poveli u četvrtfinalnoj seriji sa 2:1.

Najefikasniji u redovima domaćih bili su Brajant Danston sa 16, te Tomas Ertel sa 13 poena, dok je u timu iz Pireja najbolji bio Vasilis Spanulis sa 15 poena.

Početak utakmice protekao je u nervoznoj igri obe ekipe, a tek pred odlazak na poluvreme Efes je došao do osetnije prednosti (33:27). Drugo poluvreme je tim iz Istanbula otvorio serijom 8:0, da bi početkom četvrte četvrtine ona bila i +15. U tom trenutku se gosti bude, igraju mnogo agresivnije u odbrani i povezuju nekoliko napada u kojim poentiraju za dva ili tri poena, pa meč ulazi u dramatičnu završnicu. Osamnaest sekundi do kraja, pri rezultatu 63:60 za Efes, Olimpijakos je imao napad za produžetke, ali kako ga tim Janisa Sferopulosa nije rešio, pogođenim bacanjem Tajlora Hanikata počinje slavlje u Abdi Ipekči Areni. Naredni meč se igra već u petak uveče u istoj dvorani i ukoliko Efes bude ponovo slavio, plasiraće se na Fajnal-for Evrolige.