Pobede Ajntrahta i Union Berlina, Lajpcig izgubio od Arminije 1Foto: EPA-EFE/RONALD WITTEK

Fudbaleri Ajntrahta pobedili su danas na svom terenu ekipu Majnca sa 1:0, u utakmici 17. kola nemačke Bundeslige.

Jedini gol na meču postigao je Jesper Lindstrem u 35. minutu.

Ajntraht je zabeležio sedmu pobedu u šampionatu i trenutno je peti na tabeli sa 27 bodova, dok je Majnc sada osmi sa tri boda manje.

Istim rezultatom slavio je i Union Berlin na gostovanju Bohumu, a strelac pobedničkog gola bio je Maks Kruze u 16. minutu.

Union Berlin je šesti sa 27 bodova, dok je Bohum na 11. poziciji sa 20 osvojenih bodova.

Fudbaleri Hofenhajma i Borusije Menhengladbah odirali su nerešeno 1:1.

Bril Embolo je u 35. minutu pogodio za vođstvo Menhengladbaha, a izjednačenje i bod Hofenhajmu doneo je Kevin Akpoguma u 91. minutu.

Hofenhajm je četvrti na tabeli nemačkog šampionata sa 28 bodova, dok je Menhengladbah na 13. mestu sa 19 bodova.

Fudbaleri Arminije pobedili su Lajpcig u gostima sa 2:0, a strelci su bili Jani Luka Sera u 57. i Masaja Okugava u 75. minutu.

Arminija je upisala treću pobedu u šampionatu, ali je i dalje pretposlednja na tabeli sa 16 bodova, dok je Lajpcig deveti sa 22 boda na svom kontu.

Na utakmici Grojter Firta i Augsburga nije bilo golova. Augsburg je 14. tim lige sa 18 bodova, dok je Grojter Firt poslednji sa samo pet bodova.