Pobede Liverpula i Čelsija u Premijer ligi 1Foto: EPA-EFE/VINCE MIGNOTT

Fudbaleri Liverpula pobedili su danas na svom terenu posle preokreta Fulam sa 4:3, u utakmici 14. kola Premijer lige.

Domaći su na Enfildu poveli autogolom koji je postigao golman Fulama Bernd Leno u 20. minutu, posle slobodnog udarca Trenta Aleksandera-Arnolda, a četiri minuta kasnije izjednačio je Hari Vilson.

Novu prednost Liverpulu doneo je Aleksis Makalister golom u 38. minutu, a posle toga londonska ekipa je preokrenula. Izjednačio je Keni Tete u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena, a Fulam je poveo u 80. minutu kada je strelac bio Bobi De Kordova-Rid.

U 87. minutu Liverpul je izjednačio golom Vatarua Endoa, a minut kasnije pobedu je doneo Trent Aleksander-Arnold.

Liverpul se posle devete pobede popeo na drugo mesto na tabeli Premijer lige sa 31 bodom, dva manje od prvoplasiranog Arsenala. Fulam je pretrpeo sedmi poraz i zauzima 14. mesto sa 15 bodova.

Fudbaleri Čelsija pobedili su na svom terenu Brajton sa 3:2.

Čelsi je poveo u 17. minutu golom Enca Fernandesa, a prednost je udvostručio Livaj Kolvil u 21.

Brajton je smanjio u 43. minutu pogotkom koji je postigao Fakundo Buonanote, a dva gola prednosti domaćima doneo je Fernandes svojim drugim golom na utakmici u 65. minutu iz jedanaesterca.

Konačan rezultat postavio je Žoao Pedro u drugom minutu nadoknade.

Londonska ekipa je od 45. minuta igrala sa desetoricom, pošto je drugi žuti karton dobio Konor Galager.

Čelsi ima pet pobeda i 10. je na tabeli sa 19 bodova. Brajton je osmi sa tri boda više.

Fudbaleri Bornmuta odigrali su na svom terenu nerešeno 2:2 protiv Aston Vile, a nerešeno je bilo i u londonskom derbiju u duelu Vest Hema i Kristal Palasa, 1:1.

Kasnije igraju Mančester siti – Totenhem.