Pobede Mančester sitija i Sautemptona, remi Noriča i Kristal Palasa 1Foto: Beta/AP/Jon Super

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su večeras na svom terenu Brentford sa 2:0, u 24. kolu engleske Premijer lige.

Strelci za Siti bili su Rijad Marez iz penala u 40. i Kevin de Brujne u 69. minutu.

Siti je prvi na tabeli sa 60 bodova, 12 više i dva meča više od drugoplasiranog Liverpula. Brentford je na 14 poziciji sa 23 poena.

U narednom kolu, Siti će gostovati Noriču, dok će Brentford dočekati Kristal Palas.

U istom terminu, Sautempton je u gostima pobedio Totenhem sa 3:2.

Strelci za Sautempton bili su Armando Broja u 23, Mohamed Eljunusi u 80. i Če Adams u 82. minutu.

Golove za Totenhem postigli su Jan Bednarek autogol u 18. i Son Heung Min u 70. minutu.

Sautempton je zabeležio šestu pobedu u prvenstvu i sa 28 bodova zauzima 10. poziciju. Totenhem je sedmi sa 36 bodova.

U sledećem kolu, Sautempton će gostovati Mančester junajtedu, dok će Totenhem dočekati Vulverhempton.

Norič i Kristal Palas su odigrali nerešeno 1:1.

Poveo je Norič golom Temu Pukija u prvom minutu, da bi izjednačenje Kristal Palasu doneo Vilfred Zaha golom u 60. minutu.

Norič je 18. sa 17 bodova, a Kristal Palas je na 13. poziciji sa 25 poena.