Pobede Milana, Atalante i Napolija, neočekivani kiks Intera 1Foto: EPA-EFE/FABIO MURRU

Fudbaleri Milana pobedili su večeras u gostima Kaljari sa 3:1, u meču šestog kola italijanske Serije A.

Poveo je domaćin nakon gola Zita Luvumbe u 29. minutu koji je iskosa sa desne strane peterca zakucao loptu u gol iznad glave nemoćnog Sportijela.

Ipak, u završnici prvog poluvremena roso-neri stižu do preokreta. Prvo je u 40. minutu sve počelo od akcije Pulišića po levoj strani, Amerikanac je centrirao, a lošu reakciju srpskog golmana Borisa Radunovića u gol je pretvorio Noa Okafor.

Do poluvremena je preokret kompletiran, Fikajo Tomori dao je prvi gol za Milan posle 354 dana, i to posle kornera – Reijnders je prihvatio loptu, jako je prosledio u peterac, a Tomori uspeva da je umuva u gol u velikoj gužvi.
Ruben Loftus Čik je na asistenciju Pulišića golom u 60. minutu rešio pitanje pobednika.

U narednom kolu, Milan će dočekati Lacio, dok će Kaljari gostovati Fjorentini.

Pobedu u gostima ostvarila je i Atalanta, savladavši Veronu sa 1:0, golom Tona Kopmejnersa u 13. minutu.

U istom terminu, Empoli je na svom terenu pobedio Salernitanu sa 1:0.

Strelac pobedonosnog gola bio je Tomaso Baldanzi u 34. minutu.

Fudbaleri Sasuola pobedili su u večernjem terminu Inter u gostima sa 2:1.

Strelci za Sasuolo bili su Nedim Bajrami u 54. i Domeniko Berardi u 63. minutu.

Gol za Inter postigao je Denzel Damfris u prvom minutu nadoknade poluvremena.

To je bio prvi poraz Intera ove sezone u Kalču.

U narednom kolu, Sasuolo će dočekati Moncu, dok će Inter gostovati Salernitani.

U istom terminu, Napoli je kao domaćin pobedio Udineze sa 4:1.

Golove za Napoli postigli su Pjotr Zjelinski iz penala u 19, Viktor Osimen u 39, Kviča Kvarechelija u 74. i Đovani Simeone u 82. minutu.

Pogodak za Udineze postigao je srpski internacionalac Lazar Samardžić u 81. minutu.

Lacio je kao domaćin pobedio Torino sa 2:0.