Pobede Portugala i Španije u kvalifikacijama za EP 1Foto: EPA-EFE/MIGUEL A. LOPES

Fudbaleri Portugala pobedili su večeras na svom terenu Island sa 2:0, u meču poslednjeg, 10. kola Grupe J kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024.

Strelci za Portugal bili su Bruno Fernandeš u 37. i Rikardo Horta u 66. minutu.

U istoj grupi, Slovačka je u gostima pobedila Bosnu i Hercegovinu sa 2:1.

Povela je Bosna i Hercegovina autogolom Patrika Horosovskog u 49. minutu, da bi preokret i pobedu Slovačkoj doneli pogocima Robert Boženik u 52. i Lubomir Satka u 71. minutu.

Bosna i Hercegovina je od 63. minuta igrala sa igračem manje, pošto je drugi žuti karton dobio Renato Gojković.

Pobedu u gostima ostvario je i Luksemburg, savladavši Lihtenštajn sa 1:0, golom Gersona Rodrigesa u 69. minutu.

Luksemburg je od petog minuta igrao sa 10 igrača, nakon što je direktan crveni karton dobio Danel Sinani.

Iz Grupe J, plasman na Evropsko prvenstvo obezbedili su Portugal i Slovačka.

Tabela Grupe J: 1. Portugal 30 bodova, 2. Slovačka 22, 3. Luksemburg 17, 4. Island 10, 5. Bosna i Hercegovina devet i 6. Lihtenštajn 0.

U Grupi A, Španija je kao domaćin pobedila Gruziju sa 3:1.

Strelci za Španiju bili su Robin Le Normand u četvrtom, Feran Tores u 55. i Luka Ločosvili autogol u 72. minutu.

Gol za Gruziju postigao je Hviča Kvarachelija u 10. minutu.

U drugom meču Grupe A, Škotska i Norveška su u Glazgovu odigrali nerešeno 3:3.

Strelci za Škotsku bili su Džon Mekgin iz penala u 13, Leo Ostigard autogol u 33. i Stjuart Armstrong u 59. minutu.

Golove za Norvešku postigli su Aron Donum u trećem, Jorgen Larsen u 20. i Mohamed Eljunusi u 86. minutu.

Plasman na Evropsko prvenstvo obezbedile su Španija i Škotska.

Tabela Grupe A: 1. Španija 21 bod, 2. Škotska 17, 3. Norveška 11, 4. Gruzija osam i 5. Kipar 0.

Plasman na Evropsko prvenstvo do sada je obezbedilo 17 reprezentacija – Srbija, Albanija, Austrija, Belgija, Danska, Engleska, Francuska, Mađarska, Holandija, Portugal, Rumunija, Škotska, Slovačka, Španija, Švajcarska, Turska i domaćin Nemačka.