Prekinuta utakmica u Portugalu, Belenenseš ostao sa šestoricom igrača 1Foto: EPA-EFE/ANTONIO COTRIM

Utakmica Belenenseša i Benfike prekinuta je večeras u drugom poluvremenu, pošto je domaća ekipa ostala sa samo šestoricom fudbalera na terenu.

Belenenseš nije mogao da računa na trenera i 14 igrača zbog korona virusa i klub je dočekao utakmicu sa Benfikom samo sa devetoricom igrača, od kojih su dvojicom golmana.

Benfika je na poluvremenu vodila sa 7:0. Na teren su se vratila sedmorica igrača Belenenseša, a sudija je prekinuo utakmicu u 48. minutu, pošto se povredio još jedan igrač, a ekipa nije imala koga da pošalje na teren.

Prema pravilima, ekipa ne može da nastavi utakmicu ako na terenu ima manje od sedmorice igrača.

„Ova liga je sramota“, uzivikivali su navijači na stadionu.