Preokret Liverpula protiv Šefilda 1Foto: Pixabay/elbgau

Fudbaleri Liverpula pobedili su večeras na svom terenu Šefild junajted sa 2:1, u utakmici šestog kola Premijer lige.

Šefild je poveo u 12. minutu golom Sandera Bergea sa penala, ali je šampion Engleske u nastavku preokrenuo rezultat. Prvo je na 1:1 izjednačio Roberto Firmino, a pobedu ekipi Jirgena Klopa doneo je Dijogo Žota u 64. minutu.

Nekoliko minuta pre pogotka Žote, mrežu Šefilda zatresao je i Mohamed Salah, ali je taj gol poništen zbog ofsajda.

„Crveni“ su, posle dva meča bez pobede, upisali četvrti trjumf u sezoni i sa 13 bodova trenutno zauzimaju drugo mesto na tabeli. Na drugoj strani, Šefild je i dalje bez pobede i pretposlednji je na tabeli sa samo jednim osvojenim bodom.

Fudbaleri Liverpula u narednom kolu dočekuju Vest Hem, a Šefild ekipu Mančester sitija.