Priveden kraju prekinuti klasik u Holandiji: Fejenord dao još jedan gol u Amsterdamu, Himenez u analima derbija 1Foto: EPA-EFE/OLAF KRAAK

U prošloj sezoni holandskog fudbalskog prvenstva Fejenord je savladao Ajaks u Amsterdamu prvi put posle 2005, a sada mu je još jednom uzeo meru na njegovom stadionu „Johan Krojf“, nazvanom po legendarnom golgeteru, koji se u Ajaksu proslavio, a u Fejenordu je završio karijeru.

Susret, 134. u ligi, imao je dva dela. Utakmica je u nedelju prekinuta u 55. minutu zbog divljanja domaćih navijača pri vođstvu roterdamskog tima s 3:0. Ajaksu se prvi put posle 1977. desilo da kod kuće na poluvremenu gubi s 3:0 (PSV pobedio s 4:1).

Meč je nastavljen danas, ali bez publike. Fejenord je postigao još jedan gol, u 59. minutu, za konačnih 4:0, a i njega je dao meksički napadač Santijago Himenez. S dva pogotka u nedelju postao je prvi Fejenordov strelac het-trika na Ajaksovom igralištu u istoriji klasikera.

Fejenord je treći, a Ajaks tek 14. među 18 timova.