Propao je i 34. pokušaj vaterpolista Partizan Rajfajzena da nastave tamo gde su stali 1976. godine, kada je srpski šampion osvojio poslednju od šest titula evropskog prvaka. A, bili su tako blizu finala fajnal-fora Evrolige u Napulju, gde je, tek posle produžetaka, završio s(p)retniji i sudijama omiljeniji domaćin Pro Reko – 7:8 (2:0, 2:2, 1:1, 1:3, 1:2, 0:0), dok će se crno-beli u meču sa hrvatskim Jugom (subota, 18.00, RTS) boriti za treće mesto na Starom kontinentu.

PRO REKO – PARTIZAN RAJFAJZEN 8:7

BAZEN: „Skandone“ u Napulju. Gledalaca: 3.000. Sudije: Stavridis (Grčka) i Eskola (Španija). IGRAČ VIŠE: Pro Reko 14 (4), Partizan Rajfajzen 14 (5). PETERCI: Pro Reko 1 (1), Partizan Rajfajzen.

PRO REKO: Tempesti, Burić, Madaraš 1, Manjante, Kašaš 3, Felugo, Filipović 4 (1), Filjol, Benedek, Kalkatera, Udovičić, Molina, Nikić.

PARTIZAN RAJFAJZEN: Soro, Ćuk, Rađen 1, Korolija 1, Aleksić, Pijetlović 1, Prlainović 1, Gocić, Avramović, S. Mitrović, Vujasinović 3, Gak, B. Mitrović.

Četvrtine: 0:2, 2:2, 1:1, 3:1 – 2:1, 0:0

Vođeni „prevejanim“ trofejnim organizatorom igre, šuterom prefinjenog stila Vujasinovićem i sigurnim golmanom Sorom, uz standardno čvrstu odbranu koju moćna „legija stranaca“ u kapicama italijanskog prvaka nije uspevala da probije ni iz brojnih situacija s igračem više, izabranici trenera Milanovića glatko su dobili prvu četvrtinu, da bi sredinom druge stekli kapitalnih 4:0. Posle 12 minuta Pro Reko dao je prvi, ubrzo i drugi gol, a onda dobio, ispostaviće se, dragocenu pomoć sudijskog para, koji je zbog navodnog kontrafaula poništio čist gol Vujasinovića i sprečio goste da u poslednjim sekundama tog dela susreta verovatno prelome polufinale u svoju korist. Ovaj „detalj“ okrenuo je naglavačke odnos snaga u bazenu. Partizanovci su nastavili sjajno da se brane, ali polako su ostajali bez snage, ideja i koncentracije u napadu, gde nije bilo dovoljno raspoloženih šutera, pa je tako prvi poenter beogradskog kluba Prlainović jedini pogodak postigao u trećoj deonici. Iskusniji Pro Reko (do)čekao je svojih „pet minuta“, pa je četvorostruki golgeter i do ovog leta „prva haubica“ crno-belih Filipović, uz pomoć međarskih vaterpolo velikana Kašaša (3) i Madaraša (1), na krilima razbranjenog Tampestija, u finišu regularnog dela doneo prvo vođstvo Italijanima (6:5). Vujasinovićevo izjednačenje, uz sudijski zvižduk, bilo je na žalost samo poslednji trzaj našeg šampiona. Filipović i Kašaš dobili su prvi produžetak, Rađen krajem istog produžio tananu nadu u peterce, a Aleksić pola minuta pre kraja pogodio golmana u situaciji brojčane prednosti, pa će prvi favorit turnira u reprizi prošlogodišnjeg F4 u Rijeci ponovo odmeriti snage sa braniocem trofeja Primorcem.

Crnogorski predstavnik je u drugom, ništa manje uzbudljivom, polufinalu potopio Jug iz Dubrovnika (11:10).