Raspoložena Zvezda ubedljiva protiv nemoćnog Zadra 1Foto: STARSPORT

Košarkaši Crvene zvezde nadigrali su u potpunosti Zadar i ubedljivo slavili 93:54 (31:12, 22:10, 20:18, 20:14) u 20. kolu ABA lige.

Crvena zvezda sada ima skor 17-3 i suvereno drži čelno mesto na tabeli ABA lige, dok je Zadar na skoru 11-9.

Ekipu Janisa Sferopulosa sada očekuje učešće na finalnom turniru Kupa Radivoja Koraća.

Furiozno je ušla Crvena zvezda u utakmicu i već posle pet minuta igre imala dvocifrenu prednost – 17:5.

Nastavili su u istom ritmu da igraju crveno-beli a na kraju deonice su imali ogromnih – 31:12.

U drugoj četvrtini su crveno-beli otišli i na 28 poena prednosti – 44:16 i ubrzo je postalo jasno da se pobednik već zna, a da ostaje da se sazna samo konačan rezultat.

U drugom poluvremenu Zvezda je kontrolisala ritam i rezultat utakmice i potpuno je rutinski privela meč kraju.

Najefikasniji kod crveno-belih bio je Džavonte Smart sa 15 poena dok je Jago dos Santos dodao 13.

Kod Zadra bolji od ostalih bio je Luka Božić sa 16 poena.