Ratkov i Pavlović povukli Salcburg ka 11. uzastopnoj tituli, Eraković debitovao u Zenitu 1Foto: FK Salcburg

Krenule su neke fudbalske lige u Evropi, a s njima i šansa za dokazivanje naših igrača.

Desetostruki uzastopni prvak Austrije Salcburg u prvom kolu je gost Altaha. S 1:0 je poveo u 34. minutu preko novajlije u napadu Petra Ratkova, pojačanja iz TSC-a, koji je u maniru rasnog strelca reagovao glavom na centaršut s leve strane. Zamenjen je u 73. minutu.

Ratkov i Pavlović povukli Salcburg ka 11. uzastopnoj tituli, Eraković debitovao u Zenitu 2

Prednost je u 48. minutu udvostručio Strahinja Pavlović. Ponovo je bio matiran golman domaćina Dejan Stojanović, koji je rođen u Austriji, ali je naše gore list (pre više od deset gosina imao nekoliko mečeva u mladoj makedonskoj reprezentaciji).

U Salcburgovom timu s halfom Pavlovićem je u odbrani kao levi bek delovao Aleksa Terzić, još jedan naš igrač, koji je u predvečerje sezone stigao iz Fiorentine.

U redovima Zenita, petostrukog uzastopnog šampiona Rusije, debitovao je dojučerašnji Zvezdin defanzivac Strahinja Eraković. Ušao je u igru već u 17. minutu jer se povredio Dmitrij Čistjakov na meču drugog kola protiv Rostova u gostima (1:1).