Ristić puca na još jednu medalju 1FOTO. Paraolimpijski komitet Srbije

Na takmičenjima koja se održavaju tokom pretposlednjeg dana Paraolimpijskih igara u Tokiju Srbija će imati predstavnike u kvalifikacijama u streljaštvu i atletici.

Strelci Rastko Jokić i Živko Papaz učestvuju u kvalifikacijama u disciplini pištolj 50 metara mešovito. Jokić je u ovoj disciplini na Igrama u Tokiju ostvario 24. rezultat, dok je Papaz zauzeo 11. mesto.

Zdravko Savanović i Dragan Ristić nasupiće u kvalifikacijama discipline 50 metara puška mešovito ležeći stav i obojici će ovo biti prvi put učestvuju na POI u ovoj disciplini.

Ristić puca na još jednu medalju 2

Na Svetskom prvenstvu pre dve godine u Sidneju Savanović je zauzeo 19 mesto, a Ristić, jedini srpski sportista koji je osvojio zlatnu medalju u dosadašnjem toku Igara u Tokiju, postao je prvak sveta.

Atletičarka Saška Sokolov danas nastupa u kvalifikacijama trke na 200 metara. U konkurenciji osam atletičarki Sokolova ima drugo najbolje u svojoj polufinalnoj grupi, a na ovogodišnjem prvenstvu Evrope osvojila je zlatnu medalju.

Delegacija Evropske unije je ponosni partner Paraolimpijskog komiteta Srbije.