Šabačka karatistkinja vicešampionka Evrope 1Vecešampionka Evrope Dijana Bota, Foto: facebook Kipar

Dijana Bota, članica karate kluba „Viner čivi“ iz Šapca, osvojila je srebrnu medalju na Prvenstvu Evrope za kadete, juniore i mlađe seniore, koje je održano, od 3. do 5. februara, u Larnaki na Kipru.

Bota je u kategoriji mlađih seniorki, u pojedinačnim borbama preko 68 kilograma, na putu do drugog mesta, prvo savladala takmičarku Severne Makedonije Nikolovska Simonu sa 4:0.

Francuskinju Coranson Beaudu Emmu, pobedila je sa 2:0, takmičarku iz Nemačke Luecke Ameliu sa 3:1, a u finalnom meču, poražena je od Španjolke Pascual Chico Marte, sa 10:2.

Dijanu je predvodio trener Novica Srećković.

Srpska takmičarka Rajić Dunja, osvojila je zlatnu medalju, u kategoriji juniorki, borbe pojedinačno – 66 kg.

Šampionat u Larnaki okupio je 1.138 takmičara iz 48 zemalja.

Više vesti iz ovog grada čitajte na posebnom linku.