Šabački bodibilder dvostruki vicešampion Evrope 1Šabac Foto: Privatna arhiva

Na Evropskom prvenstvu u bodibildingu i fitnesu, održanom u španskom gradu Santa Suzani, šapčanin Aleksandar Cvetković ostvario je rezultat karijere, a reprezentacija Srbije, najbolji rezultat u svojoj istoriji.

Na Prvenstu je učestvovalo 1.200 takmičara, iz 35 evropskih zemalja, koji su se takmičili u 43 kategorije.

U istoriji srpskog bodibildinga i fitnesa, na evropskim i svetskim prvenstvima, ostvaren je najbolji uspeh članova reprezentacije, koja je osvojila 12 medalja, u 12 kategorija.

Među odličjima su dve zlatne, sedam srebrnih i tri bronzane medalje, a Cvetković je bio drugi u kategoriji Game Classic Bodybuilding – 175, odnosno Classic Bodybuilding – 175, prvog i poslednjeg dana Prvenstva.

– Ponosan sam na rezultate, a ostaje mali žal za zlatom u prvoj kategoriji. Na kraju sam izgubio za jedan bod, ipak prvi sam u istoriji Srbije koji je osvojio dve medalje, na istom takmičenju međunarodnog karaktera  – istakao je Cvetković.