Sinsinati: Hase bolji od Krajinovića u prvom kolu 1Foto: EPA-EFE/CHRISTOPHE PETIT TESSON

Ni drugi srpski teniser koji je izašao danas na teren na Mastersu u Sinsinatiju nije uspeo da prođe u narednu fazu takmičenja. Bolji od Filipa Krajinovića bio je Holanđanin Robin Hase sa 2:1 u setovima (4:6,6:2,6:3).

Kvalitetnije je Krajinović otvorio meč, napravivši veoma rano dva brejka, ali je Hase u tom periodu jednom i oduzeo servis protivniku. Ipak do kraja prve deonice meča Krajinović je ljubomorno čuvao prednost i osvojio set sa 6:4, da bi potpuno pao u igri na početku drugog seta, što je iskusni Hase iskoristio da napravi rani brejk, a onda je i relativno lako da izjednači rezultat.

Kada se činilo da bi Filip Krajinović mogao da zaigra ponovo kao u prvom setu, usledio je brejk protivnika u trećem setu, posle kog srpski igrač nije uspeo rezultatski da se vrati u set, pa je zaustavljen već na prvom koraku čuvenog Mastersa u Ohaju.