Siti pobedio Arsenal golom u nadoknadi vremena 1Foto: EPA-EFE/NEIL HALL

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su danas u Londonu domaći Arsenal sa 2:1, u utakmici 21. kola Premijer lige i stekli 11 bodova prednosti u odnosu na prvog pratioca na tabeli.

Arsenal je poveo golom Bukaja Sake u 31. minutu, posle dodavanja Kirana Tirnija, što je bio njegov sedmi pogodak u sezoni. Siti je izjednačio u 57. minutu golom Rijada Mahreza iz jedanaesterca.

Sudija Stjuart Atvel prvobitno nije procenio da je duel Granita Džake i Bernarda Silve za penal, ali je pozvan da proveri situaciju i posle upotrebe VAR tehnologije promenio je odluku, pa je Siti izjednačio.

U 59. minutu Arsenal je ostao sa desetoricom, kada je Gabrijel dobio drugi žuti karton.

Pobedu aktuelnom šampionu doneo je Rodri pogotkom u trećem minutu nadoknade vremena.

Na početku utakmice igrači Arsenala bili su nezadovoljni odlukom sudije, nakon što je posle upotrebe VAR tehnologije u 12. minutu odlučio da ne dosudi penal posle starta golmana Sitija Edersona na Martinu Odegardu.

Siti sada ima 17 pobeda i prvi je na tabeli sa 53 boda, 11 više, ali i utakmicom više od drugoplasiranog Čelsija.

Arsenal je pretrpeo sedmi poraz i četvrti je na tabeli sa 35 bodova.

Kasnije igraju Votford – Totenhem i Kristal Palas – Vest Hem, a utakmica Lestera i Noriča odložena je zbog korona virusa.