Srbija izgubila od Brazila i završila učešće na Svetskom prvenstvu 1Foto: EPA-EFE/ FACUNDO ARRIZABALAGA

Fudbaleri Srbije izgubili su od Brazila 2:0 u poslednjem kolu E grupe 21. Svetskog prvenstva u fudbalu i tako završili takmičenje sa jednom pobedom i dva poraza.

Golove za „Karioke“ postigli su Paulinjo u prvom i Tijago Silva nakon kornera, u drugom poluvremenu.

Fudbaleri Srbije najbolje su prilike imali u periodu od 55. do 65. minuta utakmice, ali Aleksandar Mitrović i drugovi nisu imali sreće da makar u jednoj od tri šanse zatresu mrežu Alisona Bakera.

Najbolju priliku propustio je Mitrović kada je nakon jedne loše intervencije Bekera, šutirao glavom, ali je na gol-liniji pogodio Tijaga Silvu nakon čega je štoper Brazila ispucao loptu daleko na protivničku polovinu.

Samo minut kasnije sjajan dupli pas Filipa Kostića i Dušana Tadića po levoj strani i ostavljena lopta za Sergeja Milinković-Savića, ali veznjak Lacija sa 16 metara šutira daleko preko gola protivnika.

Ostaje utisak da je „Selesao“ igrao onoliko koliko im je trebalo da bi zabeležili novu pobedu na ovom Prvenstvu, a i Nejmar je propustio tri sanše da postigne pogodak večeras.

U drugom meču naše grupe remizirali su Švajcarska i Kostarika – 2:2.

Nakon današnjeg dana dobili smo još dva para osmine finala, a to su Brazil – Meksiko i Švedska – Švajcarska.