Španija u finišu pobedila Portugal za plasman na završni turnir Lige nacija 1Foto: Beta/AP Photo/Toni Rodriguez

Fudbaleri Španije plasirali su se večeras na završni turnir Lige nacija, pošto su u Bragi pobedili Portugal sa 1:0, u meču poslednjeg šestog kola Grupe 2 Lige nacija A

Jedini gol na meču postigao je Alvaro Morata u 88. minutu.

U drugom meču ove grupe Švajcarska je na svom terenu pobedila Češku sa 2:1.

Remo Frojler je doveo Švajcarsku u vodjstvo golom u 29. minutu, a minut kasnije Bril Embolo povećava rezultat.

Češka je smanjila preko Patrika Šika u 45. minutu, a do izjednačenja su mogli u 61. minutu, kada je neprecizan sa penala bio Tomaš Souček.

Španija je u Grupi 2 zauzela prvo mesto sa 11 bodova, Portugal je drugi sa bodom manje, Švajcarska je treća sa devet, a u Ligu nacija B ide Češka sa četiri boda.

Na završni turnir Lige nacija ranije su se plasirale selekcije Hrvatske, Holandije i Italije.