Španski atletičar osvojio zlato na SP u brzom hodanju na 20 kilometara 1Foto: EPA-EFE/Istvan Derencsenyi

Španski atletičar Alvaro Martin osvojio je danas zlatnu medalju u brzom hodanju na 20 kilometara, na Svetskom prvenstvu u Budimpešti.

Aktuelni evropski prvak je do zlata na planetarnoj smotri došao za jedan sat, 17 minuta i 32 sekunde, što je najbolji svetski rezutat u sezoni.

Srebro je osvojio švedski takmičar Perseus Karlstrem, koji je za sedam sekundi bio sporiji od Martina, dok je do bronze stigao brazilski atletičar Kaio Bonfim (1:17,47).

Ovo je ujedno prva disciplina u kojoj su dodeljene medalje na ovogodišnjem Svetskom prvenstvu, koje traje do 27. avgusta.