Srbija saznala protivnika u finalu Mundobasketa: Nemačka priredila iznenađenje protiv SAD (VIDEO) 1Foto: EPA-EFE/FRANCIS R. MALASIG

Košarkaši Srbije u nedelju 10. avgusta igraće u finalu Mundobasketa protiv Nemačke.

Meč za zlato počinje u 14.40 časova po srednjeevropskom vremenu.

„Panceri“ su u drugom polufinalu savladali prvog favorita šampionata, selekciju SAD, rezultatom 113:111 (33:31, 26:29, 35:24, 19:27).

Nemačka je sjjano „otvorila“ utakmicu i bila je u konstatntnoj prednosti, a u jednom trenutku je imala i deset poena prednosti – 25:15.

Ipak, Amerikanci su se brzo vratili u meč i na kraju prve deonice igre su bili u minsu samo dva poena – 33:31.

SAD su u drugoj četvrtini bile u vođstvu, a ona je u jednom momentu iznosila i „plus pet“ – 48:43.

Nemačka je preokrenula rezultat, ali su izabranici selektora Stiva Kera imali prednost od pola koša na poluvremenu.

Nemačka se početkom drugog poluvremena ponovo „odlepila“, tada na šest poena razlike – 70:64, a ubrzo potom su vodili i sa osam poena prednosti – 76:68.

Na kraju treće četvrtine Nemci su imali ogromnih deset poena prednosti – 94:84.

U poslednjoj četvrtini Nemačka je imala i 12 poena prednosti – 106:94, a onda su Amerikanci počeli da „tope“ prednost.

Trojkom Rivsa Amerikanci su prišli na samo „minuš šest“ – 106:100.

Trojkom Edvardsa, Amerika je prišla na samo tri poena zaostatka – 106:103, a posle dva pogođena bacanja Rivsa Kanada je imala samo pola koša prednosti – 108:107.

Ipak, izabranici Stiva Kera nisu imali snage za preokret i u dramatičnom finišu Nemačka je izborila mesto u finalu.