Srbija pobedila Austriju 3:2 1Foto: Starsport

Fudbaleri Srbije savladali su Austriju 3:2 (2:1) večeras na stadionu „Ratko Mitić“ i tako preuzeli prvo mesto u Grupi D kvalifikacija za Svetsko prvenstvo posle tri kola.

Srbija deli prvo mesto sa Irskom sa po sedam bodova, ali ima najbolju gol razliku 8:4. Treći je Vels sa pet, kojem „Orlovi“ gostuju 12. novembra u Kardifu.

Igrač meča je srpski reprezentativac Dušan Tadić koji je sa dve asistencije i golom najzaslužniji za drugu pobedu našeg tima u nizu.

Srbija je odigrala taktički izvanredno, svesno je prepuštala igračima Austrije kontrolu nad loptom, te brzim napadima uglavnom po desnoj strani lako stizala do gol šansi.

Poveli su „Orlovi“ već u šestom minute, ali nije prošlo ni deset minuta, a gosti su izjednačili. U 23. minutu Srbija je opet vodila.

Pola sata pre kraja meča Janko trese mrežu za 2:2, da bi 15 minuta pre kraja naši fudbaleri ipak uspevaju da povedu treći put.