Srpska plivačica zauzela četvrto mesto na Svetskom prvenstvu u Dohi: Anji Crevar za sekundu izmakla medalja u disciplini 400 metara mešovito 1Foto: EPA/VASSIL DONEV

Srpska plivačica Anja Crevar osvojila je četvrto mesto u disciplini 400 metara mešovito na Svetskom prvenstvu u Dohi, pošto je u finalu postigla vreme od 4:38.93 minuta.

Zlatnu medalju osvojila je Britanka Freja Konstans Kolber (4:37.14), srebrnu Anastasija Gorbenko iz Izraela (4:37.36), dok je treće mesto zauzela Italijanka Sara Frančeski (4:37.86).

– Sjajan dan za mene. Dve trke nikada bolje u kvalifikacijama i polufinalu, iako nije moj lični rekord. Bolje je moglo da bude samo medalja i A olimpijska norma, ali tu sam. Imam velika takmičenja do kraja godine, ovo je veliko ohrabrenje – rekla je srpska plivačica posle trke.

Anja Crevar je na Svetskom prvenstvu u Dohi osvojila deveto mesto u disciplini 200 metara delfin.