Superliga Srbije (plej-of): Radnički drži četvrto mesto, Čukarički nije ispustio pobedu ni sa igračem manje 1Foto: Srdjan Stevanovic/Starsport

I u prazničnom kolu plej-ofa Superlige Srbije u fudbalu Radnički je u Kragujevcu izvojevao pobedu potpunim preokretom.

Gubio je na poluvremenu kao i kada je prošli put bio domaćin, na meču s Čukaričkim (4:3), a u nastavku utakmice su samo njegovi igrači tresli mrežu.

Tako je bilo i u duelu s lučanskom Mladošću pred 6.000 gledalaca na „Čika Dači“, koji su se s odličnim rezultatima kragujevačkog tima zagrejali za fudbal u srcu Šumadije.

Na Banovom brdu Čukarički je rutinski savladao Napredak.

Goste je načeo brazilski napadač De Melo, koji je u finišu prvog poluvremena isključen jer je zbog preoštrog starta dobio i drugi žuti karton.

Domaćin je i brojčano slabiji udvostručio prednost.

Rezultati plej-ofa

C. zvezda – TSC 2:1 (0:0)

(Olajinka 55, Ndiaje 75 – Milosavljević 60)

Partizan – Vojvodina 2:3 (1:1)

(Crnomarković autogol 18, Stojković 57 – Seri 38, Zukić 44, Petrović 90+4)

Radnički (K) – Mladost 3:2 (1:2)

(Vidosavljević penal 45, 60, Šerbečić 76 – Veličković 22, Milošević penal 27)

Čukarički – Napredak 2:0 (1:0)

(De Melo 3, Nikčević 57)

Tabela: C. zvezda 84, Partizan 70, TSC 66, Radnički (K) 59, Vojvodina 54, Čukarički 54, Mladost 43, Napredak 39.

Parovi sledećeg kola (8. maj): Mladost – C. zvezda, Napredak – Partizan, TSC – Radnički (K), Vojvodina – Čukarički.

Rezultati plej-auta

Spartak – Železničar 1:1 (1:0)

(Todoroski 33 – Pavlov 90)

Novi Pazar – Javor 1:0 (0:0)

(Srećković 60)

IMT – Radnik 5:2 (3:2)

(Lutovac 25, 44, L. Luković 45, M. Luković 52, 68 – Duronjić penal 16, Hajdarević 28)

Radnički (N) – Voždovac 2:0 (1:0)

(Jusuf 33, Vukić 60)

Tabela: Novi Pazar 42, Radnički (N) 40, Spartak 39, IMT 37, Voždovac 34, Javor 32, Železničar 29, Radnik 17.

Ispadaju dva poslednja, dva iznad njih idu u baraž s timovima iz Prve lige

Parovi sledećeg kola (8. maj): IMT – Novi Pazar, Spartak – Radnički (N), Voždovac – Železničar, Radnik – Javor.