Tim ostao u igri 1Foto: Fonet-AP

U drugom kolu završnog Masters kupa u Londonu, austrijski teniser Dominik Tim pobedio je danas Francuza Gaela Monfisa u tri seta sa 6:3, 1:6, 6:4 i zadržao šanse da se plasira u polufinale.

U prvom setu Tim je napravio brejk u šestom gemu i to mu je bilo dovoljno da povede, ali je u drugom Monfis silovito uzvratio i dva puta je protivniku oduzeo servis. U trećem setu Tim je ponovo zaigrao na mnogo višem nivou. Prvu šansu da reši meč imao je u osmom gemu, kada nije iskoristio tri brejk lopte, ali mu je to pošlo za rukom u desetom gemu.

Posle drugog poraza Monfis ima samo minimalne teorijske šanse da prođe u završnicu turnira, a u poslednjem kolu sastaje se sa Novakom Đokovićem.