Troicki i Kecmanović u četvrtfinalu turnira u Antaliji 1Foto: Fonet/AP

Srpski teniseri Viktor Troicki i Miomir Kecmanović plasirali su se danas u četvrtfinale turnira u Antaliji i boriće se međusobno za plasman u polufinale.

Troicki je u drugom kolu pobedio prvog nosioca turnira, Francuza Benou Pera sa 7:6, 7:6.

Troicki i Kecmanović u četvrtfinalu turnira u Antaliji 2

U oba seta viđena je identična situacija. Teniseri su napravili po jedan brejk, pa je pobednik rešavan u taj-brejku. Troicki je prvi dobio sa 7:4, a drugi sa 7:5.

Kecmanović je bio bolji od Francuza Iga Embera sa 6:4, 7:5 posle sat i 27 minuta igre.

Srpski teniser je u petom gemu prvog seta propustio brejk priliku, da bi odlučujući brejk napravio u devetom gemu. Kecmanović je prvi do brejka stigao i u drugom setu, poveo je sa 4:3, ali je Francuz uspeo da izjednači na 5:5. Međutim, to nije uzdrmalo Kecmanovića koji je već u narednom gemu još jednom oduzeo servis protivniku.

Njih dvojica će se sastati u četvrtfinalu i to će biti njihov prvi međusobni duel.