Uspomene svih koji su igrali "amerikanac": Irving za pobedu Dalasa horogom levom preko Jokića (VIDEO) 1Foto: AP/LM Otero

Šampionu NBA Denveru nije pošlo za rukom da još jednom u ovoj sezoni sastavi šest pobeda uzastopce.

U trećoj od četiri utakmice uzastopce u gostima, a prve dve su mu pripale, izgubio je od Dalasa sa 107:105.

Završnica je bila za debele živce.

Domaćin je na minut i po pre kraja vodio sa 102:100, ali su Nikola Jokić i Džamal Mari trojkom za minut preokrenuli rezultat (105:102).

U poslednjih 27 sekundi prvo je Luka Dončić trojkom poravnao, a vrhunac drame bio je pobedonosni pogodak Kajrija Irvinga u poslednjoj sekundi.

Primio je posle Dalasovog tajm-auta loptu iz auta, krenuo je s njom nekoliko koraka prema liniji za slobodna bacanja, Jokić ga je pratio uporedo s razgranatim rukama, ali nije uspeo da spreči njegov šut horogom levom rukom.

Ko je ikada igrao „amerikanac“ na basketaškim terenima, zna šta to znači.

Jokić je dao 16 poena (6-14 za dva, 0-2 za tri, 4-5 slobodna bacanja).

U Denverovom timu najefikasniji je bio Mari s 23 poena, a na meču Dončić s 37 (5-11 za tri).