Vavrinka opet prejak za Troickog 1Foto: Fonet/AP

Viktor Troicki poražen je u četvrtfinalu turnira u Sankt Peterburgu od Švajcarca Stena Vavrinke sa 5:7, 2:6.

Troicki je bio prilično siguran u prvom setu, ipak samo jednom je došao u priliku da napravi brejk, ali nije u tome uspeo. S druge strane, Vavrinka je kažnjavao svaku grešku našeg tenisera.

Pri rezultatu 6:5 za Švajcarca, Troicki je izgubio gem na svoj servis i “poklonio” rivalu set. Vavrinka je na krilima osvojenog prvog seta U nastavku je Troicki naglo pao u igri i Vavrinka je rutinski priveo posao kraju i plasirao se u polufinale. Švajcarac će se za finale boriti protiv Roberta Bautiste.