Veče za pamćenje: Vlahović dao dva evrogola filigranskim udarcima 1Foto: EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

U poslednjoj utakmici 20. kola italijanskog fudbalskog prvenstva Juventus je u Torinu rutinski savladao Sasuolo s 3:0.

Junak pobede je Dušan Vlahović s dva pogotka, a oba su evrogolovi odmerenim udarcima izvan šesnaesterca.

Prvo se u 15. minutu odlučio da ne nastavi ka golu protivnika već da elegantnim, filigranski preciznim šutom sa oko 18 metara pošalje loptu u golmanove desne rašlje.

U 37. minutu s više od 20 metara je sevnula njegova levica iz slobodnog udarca za još jedan sjajan pogodak.

U poslednjih najviše 20 godina to su najbrži golovi jednog igrača izvan suparničkog kaznenog prostora od početka utakmice.

Vlahović je dva pogotka protiv Sasuola u Torinu dao i u prošloj sezoni Serije A, kada je isto bilo 3.0.

U završnici utakmice Federiko Kjeza je postavio konačan rezultat.

Filip Kostić je zamenjen u 82. minutu.

U vođstvu je Inter s 51 bodom, a pati ga Stara dama sa 46 i utakmicom manje od njega.