Remi u 172. večitom derbiju: Partizan zadovoljniji bodom, Zvezda će žaliti za propuštenim prilikama 1Foto: Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Fudbaleri Crvene zvezde i Partizana remizirali su 2:2 (1:1) u 172. večitom derbiju koji je odigran okviru 24. kola Superlige Srbije.

Na taj način je Partizan ostao ispred najvećeg rivala na tabeli.

Crno beli sada imaju 60 bodova, a crveno beli poen manje.

Gledali smo zaista sjajnu utakmicu prepunu kvalitetnih akcija i šansi.

Zvezda je imala više od igre, ali bolju igru nije materijalizovala i pobedom.

Imali su izabranici Vladana Milojevića dvocifreni broj prilika, ali je postigla samo dva gola.

Sa druge strane trener Partizana Igor Duljaj može biti zadovoljniji rezultatom nego izdanjem svojih igrača.

Zvezda je na samom početku stvorila dve sjajne šanse.

Mirko Ivanić je posle sjajnoj prodora poslao povratnu loptu u srce šesnaestarca, a Stamenić je šutirao poprilično loše i poslao loptu pored gola Aleksandra Jovanovića. Nedugo zatim Šerif Endiaje se našao u situaciji “1 na 1” sa Jovanovićem, ali je golman Partizana izašao kao pobednik iz tog duela.

Ipak, u još boljoj šansi se našao Osman Bukari, ali je sa tri metra šutirao nekontrolisano i na semaforu je ostao rezultat sa početaka meča – 0:0.

Nakon centaršuta Bibarsa Natha najviši u protivničkom šesnaestercu bio je Svetozar Marković, a golman domaćih Omri Glazer je odbranio udarac i loptu poslao u korner.

U 28. minutu Zvezda je ostala bez kapitena Aleksandra Dragović koji se povredio nakon jednog duela sa Mateusom Saldanjom. Umesto njega u igru je ušao Naser Điga.

Nedugo zatim je Mirko Ivanić nakon sjajnog prodora po levoj strani pogodio stativu, ali veće opasnosti po Jovanovića nije bilo.

U finišu poluvremena je još jednu šansu propustio Bukari, a štoper i kapiten Uroš Spajić je domaću ekipu doveo do vođstva u 44. minutu utakmice kada se nakon kornera svoje ekipe najbolje snašao u petercu protivnika i iz voleja zakucao loptu pod prečku gola Jovanovića.

Ipak, nije se mnogo čekalo na izjednačenje. Samo dva minuta kasnije gosti su poravnali rezultat, a strelac je bio Mateus Saldanja.

Jednu ubačenu loptu u peterac Zvezde je Omri Glazer izboksovao, no ista je pala na nogu Saldanji i on je praktično šutem “iz zgloba” istu poslao u mrežu večitog rivala.

Drugo poluvremene je počelo u znaku Partizana, Goh je oteo loptu protivniku i dodao je Nathu koji je šutirao, ali je njegov udarac blokirao Spajić.

Ipak, Partizan se tu nije zaustavio i već je u narednom napadu poveo.

Zahid je započeo kontru Partizana i pravovremeno asistirao Kalulu u prazan prostor, a ovaj je umakao Mijailoviću i sjajno plasirao loptu pored Glazera u mrežu Crvene zvezde.

Ipak Zvezda se nije predavala i u 67. minutu je došla do izjednačenja.

Strelac je bio Šerif Ndiaje, a gol je došao kao i prvi domaće ekipe – nakon kornera.

U 74. minutu je Partizan ostao sa igračem manje pošto je crveni karton dobio Severina.

On je u igru ušao samo deset minuta ranije i u roku od pet minuta je uspeo da dobije dva žuta kartona.

Drugi žuti karton je dobio zato što je udario Endiaja u lice, a nakon što mu je ovaj oduzeo loptu.

Zvezda je nastavila sa napadima, a Bukari je nakon šuta glavom pogodio prečku.

Milan Rodić je uputio centaršut sa leve strane, pronašao je Bukarija, ali se prečka isprečila.

Nedugo zatim je sjajnu šansu imao Điga nakon kornera, ali je ponovo maestralan bio Aleksandar Jovanović.

Na kraju meča Zvezda je imala još dve šanse, ali nije uspela da dođe do gola. Nakon jednog karambol ispred gola Jovanovića igrači Partizana su uspeli nekako da se odbrane i sačuvaju svoj gol.

Nakon toga je probao i Olajinka, ali su njegov šut izblokirali defanzivci Partizana.