(VIDEO) Nova Bajernova gol-mašina: Kejn nadmašio Levandovskog iz 2019. i Milera iz 1968. 1Foto: EPA-EFE/ANNA SZILAGYI

Engleski fudbalski as Hari Kejn se razgoropadio u Bajernovom dresu i već se sada, na prvoj trećini nemačkog prvenstva, postavlja pitanje koji su mu krajnji dometui.

U prvom poluvremenu susreta 11. kola s Hajdenhajmom u Minhenu postigao je oba pogotka za vođstvo s 2:0. Na kontu već ima 17 golova, što do njega nikome nije pošlo za rukom u prvih 11 utakmica u debitantskoj sezoni u Bundesligi.

Nadmašena je i Bajernova legenda Gerd Miler, jedini koji je kao i Kejn dao 15 pogodaka u prvih deset kola, a bilo je to 1968/69, u njegovoj četvrtoj bundesligaškoj sezoni. U 11. kolu pre 55 godina poneo je praznu pušku u Bremen. Verder je pobedio s 1:0.

Drugim golom Kejn je izbio i ispred prethodne Bajernove gol-mašine Poljaka Roberta Levandovskog, sad Barselonine uzdanice, koji je s 11. kolom 2019. zatresao protivničku mrežu 16 puta. U toj sezoni je bio najbolji strelac Bundesloge s 34 gola, a u sledećoj i s 41, kada je nadmašio Milerov rekord (40) iz 1971. Kejn je na tom putu.

Gosti su uspeli da izjednače u drugom poluvremenu, ali je šampion pobedio s 4:2 golovima Gereira u 72. minutu i Šupo-Motinga u 85.