Vlahović doneo novu pobedu Juventusu u Seriji A 1Foto: EPA-EFE/ABBONDANZA SCURO LEZZI

Juventus je kao gost savladao Leće rezultatom 3:0, a najzaslužniji za trijumf „stare dame“ bio je dvostruki strelac na utakmici Dušan Vlahović.

U prvom poluvremenu nije bilo previše prilika, pa smo sve golove videli u drugih 45 minuta.

Prvi gol je Vlahović postigao u 59. minutu, a sledeći već u 68.

Pobedu „stare dame“ potvrdio je Bremer pet minuta pre kraja utakmice.

Ovo je ujedno bio 10. i 11. gol Dušana Vlahovića u ovoj sezoni, a na prethodnih pet utakmica postigao je šest golova.

Juventus je nakon ovoga trijumfa došao do prvog mesta na tabeli sa 52 osvojena boda, mada drugoplasirani Inter ima utakmicu manje i bod manje od najljućeg rivala.

Fudbaleri Lečea nastavili su niz bez pobede, a posle osmog poraza zauzimaju 14. mesto na tabeli sa 21 bodom.