Vojvodina u finalu EHF Evrokupa 1Foto: STARSPORT

Rukometaši Vojvodine zabeležili su pobedu u revanšu polufinla EHF Evrokupa u Novom Sadu protiv švedskog Alingsasa 32:24 i obezbedili prvo evropsko finale u istoriji.

Novosađani su jurili minimalan zaostatak iz prvog meča u Švedskoj. Njega je domaćin nadoknadio u prvom napadu i čitavo prvo poluvreme imao između gola i tri gola prednosti.

Na kraju je na veliki odmor ekipa Borisa Rojevića otišla sa dva gola prednosti – 15:13. A onda rapsodija u prvih 15 minuta drugog dela. Domaćin postiže osam golova, gost samo dva i Vojvodina stiče ogromnih +8 – 23:15.

Šveđani su se posle malo probudili, ali je to bilo kratkog daha i nije bilo dovoljno da se ugrozi plasman u prvo evropsko finale za Vojvodinu, piše Sport Klub.

Kod pobednika Milan Milić bio je najefikasniji sa osam golova, dok je Baris Puhovski postigao dva gola manje. Na drugoj strani Matijas Pedersen bio je najefikasniji sa pet golova.

Protivnik Novosađanima u finalu biće pobednik dvomeča Runar – Naerbo, a u prvom meču bilo je 29:27 za Naerbo.