Vranjanci sami sebi zakuvali 1

Uzbudljivo 23. kolo u Prvoj ligi Srbije. Najpre je Metalac u subotu slavio na Slanoj Bari protiv Proletera sa 3:2, a potom je usledilo i novo iznenađenje, Dinamo je na Jumku pretrpeo poraz od TSC-a iz Bačke Topole 0:1, pa se na vrhu tabele dodatno zakuvalo sedam kola pre kraja prvenstva.

Uoči svog 71. rođendana Vranjanci su pretrpeli četvrte prolećni poraz (prvi u ovoj sezoni na domaćem terenu) u dinamičnoj utakmici pred više od 3.000 gledalaca. Domaćin je bio kvalitetniji tim, a najbolju šansu propustio je Stojković u 36. minutu kada je sa bele tačke loptu poslao na prečku umesto u mrežu Jorgića. Nastavili su domaći sa napadima i šansama, ali je kazna usledila u zaustavnom vremenu, kada je dva minuta pre kraja meča Galić iz jednog kontranapada savladao domaćeg golmana. Vranjanci su opak ostali na vrhu tabele sa 47 bodova, samo jedan više od Proletera, dok je Metalac stigao do kote 45 pa se očekuje uzbudljivi rasplet u narednim kolima. Prvenstvo bi mogao da odluči derbi Dinamo – Metalac (25. kolo, 2. maja).

Bežanija pobedom protiv Budućnosti 2:0 i Sloboda u Užicu minimalcem protiv Sinđelića 1:0 su osvojili bodove sa kojima u nastavku prvenstva mogu da izbore opstanak. Temnić 1924 je u Paraćinu pobedio Jagodinu sa 4:2 i ostavio teoretsku nadu da može da izbegne poziciju broj 12 na tabeli koja vodi u niži rang takmičenja. Teleoptik i Radnički iz Kragujevca podelili su bodove (2:2), i oba tima se sada nalaze u zoni zlatne sredine.

Rezultati i tabela

*Inđija – Novi Pazar (juče), Dinamo – TSC 0:1, Proleter – Metalac 2:3, Bežanija – Budućnost 2:0, Sloboda – Sinđelić 1:0, Temnić 1924 – Jagodina 4:2, Radnički Pirot – ČSK Pivara 2:0, Teleoptik – Radnički 1923 2:2.

*Dinamo 47, Proleter 46, Metalac 45, TSC 38, Sinđelić 36, Inđija 35 (-1), Budućnost 31, Radnički 1923 i Novi Pazar 30 (-1), Teleoptik i Bežanija 29, Sloboda 28, Temnić 1924 25, ČSK Pivara 21, Radnički Pirot 20, Jagodina 11.